субота, 28 вересня 2024 р.

Бабин Яр : історії та долі

                                                      

 

Бабин Яр : історії та долі

    Бабин Яр - місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні.

    29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей.

    Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе
в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.

    Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства, щоб не повторити його помилок.

    До 83 –х роковин пам’яті жертв Бабиного Яру, для користувачів бібліотеки,  в  читальній залі КЗ «Липовецька публічна бібліотека» була проведена година пам’яті під назвою «Бабин Яр: історії та долі».





пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Книжковий дім, де весело усім

 Книжковий дім, де весело усім

    Наші бібліотечні будні зовсім не нудні, доказом цього є чергова зустріч з юними любителями книг. Сьогодні наша бібліотека гостинно відчинила свої двері для учнів 4-А та 4-В класів Липовецького ліцею №2, яких ми запросили до бібліовітальні «Книжковий дім, де весело усім». Діти поринули в чудовий різноманітний  світ дитячої книги, спілкувалися, відгадували загадки, брали участь у літературній вікторині - все було присвячено книзі  і бібліотеці.

    Бібліотека – храм добра і знань¸ до якого приходять ледь навчившись читати. А ми – працівники бібліотеки докладаємо багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для наших юних  читачів книга стала вірним другом на все життя.

    Любі діти, приходьте до бібліотеки, приймайте участь в бібліотечних заходах, а ми зробимо все, щоб кожен відчув, що Всеукраїнський день бібліотек - саме його свято.

четвер, 26 вересня 2024 р.

Бібліографія, як система інформаційного забезпечення користувачів

Бібліографія, як система
 інформаційного забезпечення користувачів

Як дізнатися чи є потрібна книга у бібліотеці? Чим скористатися, щоб знайти твір у збірнику? Як знайти потрібну інформацію серед безлічі літератури? На ці та багато інших запитань відповідає така наука як бібліографія. Ця наука була і буде постійним супутником освіти, помічником тих хто веде цілеспрямований пошук інформації, опановує раціональними методами роботи над книгою й текстом.

Цього тижня в КЗ “Липовецька публічна бібліотека” проходить цикл заходів приурочених Всеукраїнському дню бібліотек, одним із яких - день бібліографії під назвою “Бібліографія, як система інформаційного забезпечення користувачів”. Бібліограф-краєзнавець Ірина Гоменюк, ознайомила старшокласників Липовецького ліцею №2 із довідково-бібліографічним апаратом, а також провела інструктаж, як правильно користуватися систематичним та абетковим каталогами. Під час заходу учні оглянули бібліографічні покажчики, словники, довідники та енциклопедії нашої книгозбірні.

Всі учасники проведеної зустрічі відкрили для себе, що бібліографія - це не просто система, а справжній навігатор у світі інформації, що допомагає не загубитися у великому потоці даних та швидко знаходити потрібні матеріали. Цей день став ще одним кроком до того, щоб кожен відвідувач міг впевнено та ефективно використовувати можливості бібліотеки. Дякуємо всім, хто долучився!

середа, 25 вересня 2024 р.

Відкриваємо нову книгу

 Відкриваємо нову книгу

    Сьогодні на засіданні  жіночого клубу «Горлиця» присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек,  бібліотекар І кат. Цивилюк В.Р. організувала і провела бібліофреш  під назвою «Відкриваємо нову книгу», де  кожен міг знайти свою книжку, яка розвіє і розважить, збагатить і розширить власні духовні та інтелектуальні горизонти.

    В огляді  широко представлена українська проза: Ярослави Дегтяренко «Лицарі Дикого Поля» у 2-х т., Ганни Ткаченко «Голгофа козацьких нащадків. Терновий вінок», Надії Гуменюк  «Та, що ламає вітер », Світлани Талан « Своє чуже життя»,  Степана Орищина  «Через терни - на волю» , Ніни Фіалко «Дві обручки». Основний меседж цих видань − любов до України, її історії, любов до ближніх, своєї родини, глибока повага до свого   національного коріння. Про події  війни розповідає Людмила Охріменко в своїй книзі «Оскар». 

    Також ознайомились з книгами   зарубіжних письменників: Лорі Шпільман «Список мрій», Маргарет Етвуд «Заповіти», Сомерсета Моем «Розмальована  вуаль», Ельчін Сафарлі «Дім, де жевріє світло».

    Любителів детективів чекає серія романів  Агати Крісті, а шанувальникам жанру фентезі пропонуються твори відомого американського письменника Стівена Кінга.

    В останні роки читати стало модно, адже книги освічують душу, підіймають і зміцнюють людину, пробуджують кращі прагнення, гострять розум і пом’якшують серце. Тож запрошуємо до читання!

Таємниці книжкових закапелків

 Таємниці книжкових закапелків

    Наприкінці вересня осінь дарує нам своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається 30 вересня. Тож щороку ми готуємо для своїх читачів цікаві та змістовні заходи. Сьогодні в бібліотеці відбувся літературний квест «Таємниці книжкових закапелків». Учасниками літературного змагання стали  учні 7-Б класу Липовецького ліцею №2. Було дуже приємно бачити зацікавленість дітей у квесті та книгах з різних напрямків знань. Це - енциклопедії, книги про тварин, рослини, книги сучасних українських авторів, та інші. Багато з цих книг діти взяли з собою на абонементі для домашнього читання. 

    Бібліотека – особливе місце, де завжди панує чарівна атмосфера, а книги дбайливо і вірно зберігають цікаву інформацію і радують своїх читачів!

    Дорогі друзі. Не забувайте, що  книга – це геніальний винахід людства, який вдосконалювався впродовж тисячоліть, тож бережіть її і шануйте. Читайте, примножуйте свої знання, а ми обов’язково вам в цьому допоможемо.

    Чекаємо на вас у нашій бібліотеці. До зустрічі.

    Вшануймо світлу память Героя Руслана Петровича Ткача, що народився у цей день, 25 вересня 1980 року у селі Щаслива.

    Після завершення навчання у Зозівському ПТУ-33, Руслан пройшов строкову військову службу, обіймаючи посаду зв’язківця. У червні 2022 року був призваний на військову службу і приєднався до 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Його сміливість і відвага під час майже двох років служби залишили незабутній слід у пам’яті побратимів. Завжди був вірним другом, добрим і щирим товаришем, готовим підтримати у будь-яку мить.

    На жаль, доля принесла сумну звістку: спершу про зникнення безвісти, а згодом про його загибель. Вірний присязі і Україні, Руслан Ткач загинув 18 квітня 2024 року, проявивши героїзм під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Новомихайлівка Донецької області.

    Подвиг і память про наших Героїв житимуть вічно у наших серцяхВічна слава Захиснику!

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Бібліотека твоя територія

 Бібліотека твоя територія

        Яка вона сучасна бібліотека? Це вже не сховище книг, які зберігаються в повній тиші, це не місце, де відвідувачі говорять пошепки, а вир подій, емоцій, досліджень, дискусій. Територія людей активних, творчих, цілеспрямованих, успішних! А тому місія бібліотеки – зацікавити читача, дати зрозуміти:  читати корисно! Книги освічують душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують в ньому кращі прагнення, гострять її розум і пом'якшують серце.

    Цикл заходів присвячених Всеукраїнському дню бібліотек розпочався з екскурсії до бібліотеки учнів 10 класу Липовецького ліцею № 2.

    Під час заходу кожен з працівників Відділу обслуговування дорослих користувачів познайомив старшокласників з основними напрямами та змістом своєї роботи. Учні коротко познайомилися з історією виникнення бібліотек на території України, подивилися цікаві відео про найунікальніші бібліотеки та незвичайні книги світу .

        Також була презентована виставка “Почитай, це класно”, де були представлені книги для підлітків на будь який смак!

субота, 21 вересня 2024 р.

Ми малюємо мир на Землі

    Ми малюємо мир на Землі

        21 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день мируСьогодні мир в Україні-це усвідомлена мета кожного, адже за мирне існування, за право жити у власній вільній державі триває запекла боротьба з нещадним ворогом. Тому слово МИР стало надзвичайно дорогим для кожного з нас.

Напередодні Міжнародного дня миру бібліотекарі відділу обслуговування дітей та  організаторів дитячого читання завітали до Липовецького ліцею 2. На території закладу було проведено малюнок на асфальті «Ми малюємо мир на Землі», активними учасниками заходу стали учні 4-А класу. На сірому тлі ожили квіти, рідна домівка, соняшники, маки, колоски пшениці - символи України, які живуть у серцях українців. 

Кожен малюнок, що його намалювала дитяча рука, це дитячі і дорослі мрії про чисте голубе небо, ясне променисте сонце, про бажання жити і радіти у мирній українській державі. 

    Всім людям на Землі і особливо нам - українцям  щиро бажаємо миру!

    Слава Україні!