четвер, 31 жовтня 2024 р.

     Вшануймо пам’ять Героя...

    Сьогодні, у день його 30-річчя, ми з вдячністю і сумом згадуємо Захисника  України Богдана Олександровича Литвина, який віддав своє життя, захищаючи рідну землю від ворога.

    У 2017-2018 роках він служив у Національній гвардії імені Петра Дорошенка, а згодом працював юристом у Фонді державного майна. 20 лютого 2022 року Богдан був мобілізований до Збройних Сил України і з честю ніс службу у складі 72-ї бригади Чорних Запорожців.

    13 березня 2022 року, виконуючи обов’язок на посаді стрілка, героїчно загинув біля населеного пункту Гостомель, відстоюючи підступи до Києва.

     За самовідданість і мужність, Богдан Литвин посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. Його подвиг залишається в пам’яті кожного, хто цінує свободу й незалежність нашої країни. Світла память Герою!



вівторок, 29 жовтня 2024 р.

    Вшануймо пам’ять Героя...

    Шість років тому обірвалося життя Захисника, який віддав усе заради захисту Батьківщини.

    Віталій Віталійович Оніщук призваний навесні 2016 року, став на захист України в лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Як механік-водій евакуаційного відділення, він із відвагою виконував складні бойові завдання у зоні АТО. 29 жовтня 2018 року у районі Новоайдара Луганської області він загинув, залишивши нам приклад незламної мужності.

    У знак пам’яті та вічної шани солдата, на фасаді Липовецького ліцею №2 встановлено меморіальну дошку.

    Світла пам’ять Герою України, який віддав своє життя за мир на рідній землі!

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Нетлінний подвиг в ім’я України

 Нетлінний подвиг в ім’я України

 28 жовтня в Україні щорічно відзначається свято – День визволення України від фашистських загарбників. Того осіннього дня у далекому вже 1944-му відлунали останні залпи Другої світової війни на території України, бої за визволення якої тривали понад півтора року.

 Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.

З метою гідного вшанування пам’яті визволителів в відділі обслуговування дітей та організаторів дитячого читання підготовлено літературну викладку «Нетлінний подвиг в ім’я України».

Користувачі можуть переглянути книги,  які узагальнюють важкий шлях героїчного визволення України, дізнатися багато нового і цікавого для себе, перенестися уявою у ті часи та події, які ми не маємо права забувати.

Тих полум’яних днів не згасне слава

 Тих полум’яних днів не згасне слава

Щороку 28 жовтня відзначається  День  визволення  України від фашистських загарбників.  Цей день нагадує про одну з найбільш трагічних сторінок нашої історії – нацистську окупацію, яка кривавими смерчами пронеслася нашою країною і забрала десятки мільйонів життів; про неоціненний вклад українського народу в боротьбу з нацизмом, про героїчні подвиги та мужність, про мільйони життів та скалічених доль і про біль, який залишиться в серці кожного українця назавжди.

До Дня визволення України від фашистських загарбників у читальній залі КЗ«Липовецька публічна бібліотека» організована виставка - пам’ять під назвою «Тих полум’яних днів не згасне слава» для користувачів бібліотеки.

Боротьба за незалежність України продовжується і сьогодні, російська федерація здійснила повномасштабне вторгнення та розв’язала війну проти суверенної країни. Наші воїни виборюють свободу та захищають українські кордони від ворога.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні .

Ми пам’ятаємо кожного!

Слава героям України!

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Наша мова – наш оберіг, броня і найсильніша зброя

                         Наша мова – наш оберіг, броня і                                                найсильніша зброя 

    Українська мова є однією з найбагатших і найрозвиненіших мов світу. Вона є рідною не тільки для більшості населення нашої країни, рідною її вважає близько 50 мільйонів людей на нашій планеті. Мова – духовне багатство кожного народу, один із показників його свідомості. Вона є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Мова не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Не буде мови – не буде народу, а не буде народу – не буде нації, а як не буде нації – не буде держави!

   Ми є носіями української мови, всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, а щиро любити.

Напередодні Дня української писемності та мови до нашої бібліотеки на годину мовознавства були запрошені одинадцятикласники Липовецького ліцею №1 ім. В. Липківського. На заході присутні збагатили свої знання про українську мову, її історію, традиції, дізнались багато цікавого про визначних діячів української словесності.

Під кінець заходу хвилиною мовчання вшанували наших героїв - земляків, які віддали своє життя за вільну і незалежну Україну.







 

 Кращої ніж  рідна , мови не буває



27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови.

Кілька століть нас привчали до думки про нібито “вторинність” української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української писемності  та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть. Маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу. Плекаймо всі разом мову, яка дісталася нам у спадок від минулих поколінь.

Мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу, а під час війни в Україні мова набула надзвичайної ваги – вона стала символом єднання української нації в усьому світі.

Сьогодні  на черговому засіданні  жіночого  клубу «Горлиця»  в читальній залі представлена  книжково – ілюстративна  виставка під назвою «Кращої ніж рідна, мови не  буває» .На ній  знаходяться  довідкові, навчальні видання з питань історії української писемності, орфографії української мови, розвитку української ділової мови, риторики та багато іншого.



 Василь Скуратівський - український прозаїк та народознавець

25 жовтня 1939 року народився український народознавець, письменник, видавець Василь Тимофійович Скураті́вський.

Василь Скуратівський присвятив своє життя збираню фольклорних та етнографічних матеріалів. На їх основі він публікував свої чисельні статті в періодиці та збірниках. Його фольклорні записи використовують упорядники багатотомного фундаментального видання "Українська народна творчість".

Василь Скуратівський заснував часопис "Берегиня", де він друкував багато своїх матеріалів, а також залучав до друку багатьох талановитих дослідників. Він один із перших в Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка перевидавалася не один раз і викликала хвилю зацікавлення народознавством у країні. Він пропагував традиційну культуру та обряди. Його книги - це розповідь про український народний побут, звичаї, що складалися, випробовувались на міцність протягом багатьох століть. А також про любов до рідної землі, поваги до батьків, чесної праці, порядності у стосунках, любов до землі і працю на ній. Він закликав любити і берегти свій рід, мову і пісню. Далі у світ виходили інші книги: “Покуть”, “Погостини”, “Святвечір”, “Місяцелік”, “Русалії” та ін. Всього за життя було видано понад 20 книг.

До 85-річчя від дня народження Василя Скуратівського у відділі обслуговування дорослих користувачів було презентовано бібліографічний огляд літератури “Василь Скуратівський - український прозаїк та народознавець”.



четвер, 24 жовтня 2024 р.

ООН в політиці України : реалії сучасності

 ООН  в політиці України : реалії сучасності

24 жовтня  щороку у всьому світі відзначається День Організації Об'єднаних Націй (ООН). Це особливий день, що нагадує про важливість співпраці між країнами, про розуміння та терпимість між націями, а також про те, як важливо працювати разом для досягнення спільної мети – миру, співпраці та гідності.

Організація зародилася після Другої світової війни з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому. З того часу  ООН стала міжнародною платформою для вирішення глобальних проблем, таких як бідність, нерівність, голод, конфлікти та зміни клімату. Її мета – покращити якість життя людей у всьому світі та зробити нашу планету кращим місцем для життя.

Після проголошення незалежності України участь у діяльності ООН було визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики держави.

24 лютого Організація Об’єднаних Націй розгорнула масштабну дільність з надання допомоги тим, хто був вимушено переміщений або постраждав від війни … Незважаючи на чимало ризиків та логістичні труднощі, низка агенств ООН разом з місцевими партнерами у короткому часовому проміжку змогли перемістили персонал з інших місій і встановили присутність у всіх адміністративних областях України, що вважається однією з найшвидших операцій з розширення, які коли-небудь проводила ООН.

Незважаючи на те, що бойові дії тривають, особливо на сході та півдні країни, ООН та український уряд, а також міжнародні донори та партнери розробляють плани щодо відновлення України. Швидка, жорстока та смертоносна війна показала неабияку мужність і стійкість українського народу перед обличчям лиха, а також безпрецедентну щедрість сусідніх держав.

Сьогодні  до Міжнародного дня ООН в Інтернет –центрі КЗ «Липовецька публічна бібліотека» відбулася слайд – бесіда під назвою «ООН  в політиці України : реалії сучасності» для дорослих користувачів бібліотеки.





Життя віддане книзі

Життя віддане книзі 

     У відділі обслуговування дітей та організаторів дитячого читання проведено відео інформину «Життя віддане книзі» присвячену 450-річчю від часу появи першого друкованого в Україні слов’янського «Букваря».

     Чотири з половиною століття минуло відтоді, як у львівській друкарні Івана Федорова вийшов «Буквар» – перший друкований посібник в Україні для навчання письму та читанню. Ця подія мала величезне значення для розвитку української освіти і культури. Іван  Федоров дав зразок букваря для наступних діячів на ниві освіти, від нього починається  друкована граматична традиція у східних слов’ян. Разом з тим видання Івана Федорова є чудовим зразком друкарського мистецтва. «Буквар» першодрукаря став зразком для численних посібників з початкового навчання, мав вплив на праці з граматики східнослов’янських мов та на сьогодні є однією з найцінніших книг у світі.

    Вшануймо пам’ять Героя...

    Сьогодні минає рік, як під час виконання бойового завдання загинув оборонець родом з села Росоша Юрій Юрійович Свящук.

    Восени 2021 року він приєднався до лав Збройних Сил України на контрактній основі та віддано служив Батьківщині. За проявлену ініціативу, сумлінну службу під час бойових дій, мужність і вірність українському народу, Юрій був відзначений Грамотою командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, полковника Вадима Сухаревського з нагоди Дня захисників та захисниць України.

    Два роки його життя, як старшого навідника мінометного взводу в/ч А2980, пройшли у боротьбі за рідну землю в окопах та бліндажах. Останній бій захисника відбувся 24 жовтня 2023 року поблизу населеного пункту Первомайське на Донеччині. Вічна пам’ять та слава Захиснику!

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

    Сьогодні, 22 жовтня, вшануймо світлу память нашого Героя Олександра Васильовича Печолата, який народився цього дня у 1997 році. Його відвага і самовідданість залишаться у наших серцях назавжди...

    Олександр народився в селі Нападівка, де закінчив місцеву школу, а згодом здобув фах механізатора в Зозівському професійному аграрному ліцеї. Відслужив строкову військову службу та повернувся до рідного села, де працював слюсарем-ремонтником у місцевому господарстві.

    З початком повномасштабної війни, вже на другий день, Олександр був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив стрільцем-снайпером 1-го мотопіхотного відділення військової частини А2980.

    23 серпня 2022 року Захисник героїчно загинув під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Мирне на Миколаївщині.

    Нехай його подвиг стане вічною памяттю про боротьбу за свободу та мир для України. Вічна слава Герою, який пожертвував своїм життям заради майбутнього!

понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Чарівний світ книжок Зірки Мензатюк

                    Чарівний світ книжок Зірки Мензатюк

    21 жовтня відзначає своє 75-річчя Зірка Мензатюк - сучасна українська письменниця, талановита журналістка  та володарка низки престижних літературних премій. Перш за все авторка прославилася завдяки яскравим та захоплюючим дитячим книгам, сповнених веселими пригодами,  чарівними персонажами і істинно українськими мотивами.

    Найбільшими тиражами вийшли книги «Зварю тобі борщику», «Як до жабок говорити», «Катрусині скарби»,«Таємниця козацької шаблі», «Дике літо в Криму», «Ангел Золоте Волосся», «Як я руйнувала імперію», «Київські казки». Мають успіх також історичні нариси «Наші церкви: історія, дива, легенди» книжка «Величні собори України: нариси для допитливих».  Двічі перевидані також книжки «Український квітник»  про садові квіти і «Зелені чари» у яких вміщено оповіді про найцікавіші, найдивовижніші рослини України.

      З нагоди відзначення ювілею письменниці працівники відділу обслуговування дітей та організаторів дитячого читання підготували змістовне літературно-творче досьє «Чарівний світ книжок Зірки Мензатюк». Присутні познайомилися з біографією та творчістю письменниці, з книгами, які є у фонді бібліотеки, переглянули буктрейлер до книги «Таємниця козацької шаблі».

     Дорогі друзі! Якщо ви бажаєте краще ознайомитися з творчістю  Зірки Мензатюк – завітайте до нашої бібліотеки.

    Чекаємо на вас.

 



неділя, 20 жовтня 2024 р.

Чернута Олександр Володимирович

20.10.1981-15.09.2024

Вшануймо пам’ять Чернути Олександра Володимировича, вірного сина України, уродженця с. Зозів.

Народився Олександр Володимирович Чернута 20 жовтня 1981 року. Закінчив Зозівську середню школу, потім продовжив навчання у Зозівському профтехучилищі. Відслужив строкову військову службу у полку Почесної варти Президента України. Вступив до Житомирської школи міліції. Деякий час працював помічником дільничного офіцера поліції.

У травні 2022 року вступив у лави ЗСУ. Ніс службу у прикордонних військах Могилів-Подільського прикордонного загону. Виконував складні завдання з оборони країни від ворога на Херсонщині, Донеччині, Харківщині, Сумщині.

15 вересня 2024 року поблизу м. Суджа Курської області став сержант прикордонного загону загинув.

Герой навічно в лавах Небесного війська!

Вічна слава!



Грабчак Олег Вікторович

20.10.1988-18.07.2016

Вшануймо память Олега Вікторовича Грабчака, Героя і захисника України, який народився 20 жовтня 1988 року.

З раннього дитинства Олег мріяв про військову службу, і після закінчення школи та навчання приєднався до Збройних Сил України у 2015 роціСлужив старшим солдатом 1-го механізованого батальйону 53-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, де відзначився своєю мужністю, відданістю та незламним духом.

Олег Грабчак героїчно загинув під час мінометного обстрілу в районі населеного пункту Зайцеве Донецької області 18 липня 2016 року. Він був надійним товаришем, на якого завжди можна було покластися у найважчі моменти.

За мужність і відданість Батьківщині Олег Вікторович посмертно нагороджений орденом За мужність III ступеня. Захисник назавжди залишиться в наших серцях як приклад незламної віри в Україну та її майбутнє. Вічна память Герою! 



понеділок, 7 жовтня 2024 р.

"Німецька полиця" у нашій бібліотеці!

"Німецька полиця" у нашій бібліотеці!

Шановні користувачі КЗ “Липовецька публічна бібліотека”, хочемо повідомити вам новину!

В рамках проєкту "Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією", що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується Гете-Інститутом, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів і Українським інститутом книги, наша книгозбірня отримала 14 книг різного жанру - від класики до сучасної літератури, перекладених українською мовою.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з новими книгами, адже проєкт «Німецька полиця» – хороша нагода для читачів дізнатися більше про історію, культуру та літературу Німеччини.

Щиро дякуємо всім організаторам та партнерам за подаровані книги.


Вшануймо память Миколи Леонтійовича Лейбука, захисника України, який народився 7 жовтня 1971 року в селі Щаслива. Він пройшов шлях від будівельника до солдата, присвятивши життя не лише своїй професії, але й служінню Батьківщині.

Микола Леонтійович був мобілізований у січні 2023 року та віддано боронив Україну на Донецькому напрямку в складі 21-ї окремої механізованої бригади. 29 березня 2024 року, під час виконання бойового завдання, стрілець-санітар отримав важке поранення і пішов з життя.

Близькі, знайомі, друзі, побратими пам’ятатимуть його як людину з великим серцем, доброго товариша, люблячого батька трьох дітей — Дмитра, Максима та Марії.

Вічна память ГероюЙого жертовність і мужність назавжди залишаться у серцях кожного з нас!







пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Лапи+хвіст+вуса = не можу бути байдужим

 Лапи+хвіст+вуса = не можу бути байдужим

       Щороку 4 жовтня відзначають Всесвітній день захисту тварин - це особливий день, коли ми вшановуємо всіх тварин і намагаємося зрозуміти, як вони потребують нашої допомоги.

    Сьогодні в нашій бібліотеці відбулося чергове засідання гуртка «Лапи і хвости». Юні любителі тварин з цікавістю слухали про «Червону книгу України» та національні природоохоронні парки, дізналися багато корисного про зоопарки України, подивилися змістовне відео про найвідоміші зоопарки світу, а ще брали участь в вікторинах та виконували різні завдання.

   Тварини щодня демонструють нас свою любов, відданість і вдячність. Їхня любов безкорислива та самовіддана. Не будьте байдужими! Наші брати менші потребують нашого захисту та уважного ставлення. 

 







вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Гордість і душа держави , її надія і оберіг – захисники України

 Гордість і душа держави , її надія і оберіг –    захисники України


     День захисників  і захисниць  України ми відзначаємо  1 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і захищає її зараз, коли  в Україні  війна , йде боротьба за незалежність і суверенітет держави. Дату для відзначення Дня захисника  України вибрали невипадково – Покрова Пресвятої Богородиці вважається днем Українського козацтва, а також днем створення Української повстанської армії (УПА) у 1942 році.

    Унікальність  історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії. А зараз до лав Збройних Сил України приєднались і жінки. Мужні, сильні, відважні, хоробрі і водночас тендітні захисниці.  І саме  в період повномасштабної війни, ми гідні нащадки наших предків, виборюємо кожен клаптик нашої держави, захищаємо наші кордони! Тримаємось. Працюємо. Єднаємось. Тільки так ми подолаємо ворога!

    Сьогодні  в читальній залі КЗ «Липовецька публічна бібліотека» представлена книжково – ілюстративна виставка «Гордість і душа держави , її надія і оберіг – захисники України» для різних категорій користувачів.Запрошуємо до перегляду!