четвер, 27 червня 2013 р.

День Хрещення Київської Русі - України

28 липня в Україні відзначається державне свято - День хрещення Київської Русі-України. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.
Як нам розповідають літописні свідчення великий князь Володимир, за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Коли посли князя Володимира брали участь у святковій Літургії в Соборі св. Софії в Константинополі, то були глибоко зворушені та невимовно захоплені. Згодом вони так звітують своєму володареві: “Нараз ми вже більше не знали, чи ми на небі, чи ще на землі, бо ніде на цій землі не можна щось подібного узріти, і ніде нема такої краси, якої ми не в стані описати. Отже, ми тепер знаємо: там дійсно Бог є присутнім серед людей.” Це так сильно вплинуло на князя Володимира, що він прийняв християнство та захотів і свій народ навернути на християнську віру. Хрещення Русі Володимиром відбулося 988 року в Києві.
Цього року усі християни святкують 1025 років Хрещення Київської Русі. Християнство стало  , смислоутворюючим елементом життя нашого народу. Воно зіграло виняткову роль в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі.
В  Липовецькому районному будинку культури було проведено  цикл заходів приурочених цій події. Цікавою і змістовною була година духовності „Хрещення України - Русі” . Перед  присутніми виступили  Архієпископ  Іонафан , та отець Георгій. Вони  познайомили присутніх  з історією Хрещення Русі та історією православ’я на Україні . Цікаво і змістовно відповідали  на запитання присутніх . До цієї події Липовецька районна центральна бібліотека оформила перегляд літератури  «З глибин минулого до  сьогодення»

На перегляді представлені документи з історії Київської Русі, з історії релігійної думки на Україні, з православної культури та православної етики. Користувачі мали можливість ознайомитися з книгами про   історію храмового будівництва в Україні, з архітектурно-мистецькими особливостями храмових споруд  різних історичних періодів, і вишитими іконами народних майстринь Липовеччини: Надії Білик, Соловйової Наталії

Немає коментарів:

Дописати коментар