субота, 30 листопада 2024 р.

Усім дівчаткам з усього світу від Люсі Мод Монтгомері

Усім дівчаткам з усього світу від Люсі Мод Монтгомері

30 листопада 1874 року народилася відома канадська письменниця Люсі Мод Монтгомері. Її книжки вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми, створено численні театральні постановки. Проте в Україні ім’я письменниці нашим читачам стало відоме порівняно недавно.

Серія романів  про рудоволосу дівчинку Енн є дуже популярною серед наших користувачів, тож в  бібліотеці  відбулося літературне занурення «Усім дівчаткам з усього світу від Люсі Мод Монтгомері». Присутні обговорили романи та поділилися своїми враженнями від прочитаного.

Запрошуємо всіх, хто ще не знайомий з творчістю письменниці до нашої бібліотеки. Цікаві, життєві історії чекають на вас.

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

На острові пригод Ярослава Стельмаха

 На острові пригод Ярослава Стельмаха

    30 листопада в літературному календарі важлива дата – 75 років  від дня народження українського драматурга, перекладача, прозаїка, заслуженого діяча мистецтв України – Ярослава Стельмаха.

    Творча спадщина письменника вражаюче багата, вона становить десятки книг прози для дітей, десятки авторських п’єс та перекладів драматичних творів зарубіжних письменників, кіносценарії та інсценізації.
   Запрошуємо усіх охочих познайомитися із творчістю Ярослава Стельмаха, неймовірно цікаві книги письменника чекають на вас у нашій бібліотеці.

    Любі друзі, вашій увазі віртуальна інформина «На острові пригод Ярослава Стельмаха».

середа, 27 листопада 2024 р.

У світі довідкової літератури

У світі довідкової літератури

    Довідкова література — це скарбниця знань, яка забезпечує швидкий і зручний доступ до інформації. Ці видання створені для того, щоб допомогти знайти відповіді на різноманітні запитання, зрозуміти складні поняття чи уточнити дані. До довідкової літератури належать:

- Енциклопедії — універсальні та галузеві, які систематизують знання з різних тем і сфер.

- Словники — лінгвістичні, тлумачні, термінологічні, що пояснюють значення слів та термінів.

- Довідники — практичні видання, що містять корисну інформацію з різних наук, від медицини до географії.

- Атласи та путівники — ілюстровані видання, що відкривають світ географії, історії та культури.

- Статистичні збірники — джерела, які надають точні й достовірні дані про різні аспекти життя.

    Такі книги незамінні у навчанні, роботі та повсякденному житті. Саме цій темі було присвячено День інформації у відділі обслуговування дорослих користувачів КЗ “Липовецька публічна бібліотека” під назвою “У світі довідкової літератури”. У рамках заходу бібліограф-краєзнавець ознайомила відвідувачів із різноманітними виданнями, які допомагають розширювати кругозір, опановувати нові знання та знаходити відповіді на запитання. Було проведено огляд довідкової літератури з  фондів бібліотеки, де кожен охочий мав змогу ознайомитися з нею.

    Пам’ятайте: знання завжди поруч — лише простягніть руку до книжкової полиці!

вівторок, 26 листопада 2024 р.

В Україні вже другий рік працює Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Програма спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я.

Наша бібліотека запросила своїх користувачів на тренінг «Як допомогти собі під час стресу», на який були запрошені психолог Мельничук Оксана Олегівна та соціальний педагог Олексієнко Світлана Василівна. Під час заходу учасники дізналися як стрес впливає на наш організм, як запобігти негативному впливу стресу, ознайомилися з кількома методиками дихальних вправ.

Дорогі друзі! Якщо ви не в змозі подолати стрес самостійно і вам потрібна додаткова підтримка, варто звернутися до психолога. Він обов’язково знайде спосіб допомогти вам покращити своє психічне самопочуття!

Не залишайтеся із своїми проблемами наодинці. Бажаємо вам міцного здоров’я!

понеділок, 25 листопада 2024 р.

    Сьогодні ми з вдячністю і болем згадуємо Героя України – Анатолія Анатолійовича Паламарчука, що народився 25 листопада 1987 року у селі Богданівка. 

    Ще до повномасштабного вторгнення Анатолій долучився до лав захисників України: півтора року, з 2015 по 2016 рік, служив у зоні АТО, боронячи єдність і суверенітет нашої держави. Після демобілізації працював на будівництві, тимчасово виїжджав до Польщі, але серце його завжди тягнулося до рідної землі.

    У Вінниці Анатолій створив родину, проте війна знову покликала його до строю. У листопаді 2023 року він був мобілізований до лав Збройних Сил України. Як солдат, номер обслуги кулеметного взводу роти вогневої підтримки військової частини А1619, Анатолій мужньо виконував свій обов’язок.

    6 січня 2024 року, під час виконання бойового завдання поблизу Первомайська Донецької області, Анатолій Паламарчук загинув. Його втрата – це непоправний біль для родини, друзів і всіх, хто його знав.

    Сьогодні ми молимося за його душу та підтримку для його родини. Анатолій залишив за собою світлу пам'ять мужнього захисника, турботливого сина, чоловіка і батька.

    Вічна слава Герою!

    У день народження нашого земляка, з глибокою шаною згадаймо мужнього захисника України — капітана Збройних сил України Сергія Івановича Шевчука. Його життя, віддане служінню Батьківщині, є прикладом незламності та вірності військовій присязі.

    Кар’єра військового розпочалася в Новомосковську, де він дослужився до посади начальника радіоцентру 93-ї окремої механізованої бригади. З весни 2014 року Сергій Іванович виконував бойові завдання в зоні АТО, стримуючи натиск ворога на сході України.

    Наприкінці серпня 2014 року, коли російські війська відкрито перейшли у наступ, Сергій разом із взводом зв’язку залишився на командному пункті, героїчно відбиваючи атаки супротивника. 25 серпня 2014 року, у запеклому бою біля населеного пункту Дзеркальне Донецької області, капітан Шевчук загинув смертю хоробрих.

    За виняткову мужність, професіоналізм і самовідданість Сергія Івановича Шевчука було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

    Світла пам’ять Герою, який віддав своє життя за мир і свободу нашої держави. Вічна слава!

субота, 23 листопада 2024 р.

Голодомор – печаль і скорбота України

Голодомор – печаль і скорбота України

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада.

Голодомор залишив в українській історії незагоєні шрами. Від голоду вимирали цілі села, а масштаби і причини трагедії замовчувалися радянською владою. Правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Практично в кожній родині з вуст в уста передаються історії очевидців Голодомору, ці розповіді сповнені печалі.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на черговому засіданні жіночого клубу «Горлиця» була проведена година – спомин «Голодомор – печаль і скорбота України». Спогадами про страшне минуле - поділилися  Раїса Федорівна  Обара - голова клубу, Юлія Герасимівна Котясь, Людмила Борисівна Сіренко. Також присутні подивилися уривок  фільму «Голод -33 - го» за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь».

Голод… Це страшне слово… Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.  

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Чорна тінь голодомору

Чорна тінь голодомору

В історії людства було чимало жахливих моментів, які навічно закарбувалися в пам'яті наступних поколінь. Проте, навряд чи знайдеться щось страшніше за Голодомор 1932-1933 років.  За ці два роки голодною смертю померли сім мільйонів українців. То був страшний, і на відміну від природного голоду в 1947 році, навмисний голод.

         До Дня  пам'яті жертв Голодоморів  у відділі обслуговування дітей та організаторів дитячого читання представлено книжкову виставку-пам’ять «Чорна тінь голодомору», книги якої висвітлюють одну з найчорніших сторінок історії нашої країни.

Сьогодні, як і завжди, рівно о 16-й годині, запалімо свічки пам’яті. З глибоким сумом та повагою вшануймо пам'ять про мільйони наших людей, які були замордовані голодом.

 Правда історії – в долях людських

Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

Створений штучно голод був найстрашнішим геноцидом в історії України, який призвів до численних жертв серед населення. Його організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт масової загибелі українців від штучного голоду. Лише за часів незалежності України почалося розслідування масштабів голоду. Жертвами того терору стали мільйони людей на території України. Тоді від голоду померли 10,5 мільйона українців.

До дня пам’яті жертв голодоморів  у відділі обслуговування дорослих користувачів представлена виставка-реквієм «Правда історії – в долях людських».

В пам'ять про загублені людські життя, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голодомори, запалимо свічку пам’яті на підвіконнях. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.  





    Схилімо голови у скорботі за Андрієм Петровичем Баюрком, Героєм України родом із села Нападівка, який віддав своє життя за свободу та незалежність нашої держави 22 листопада 2023 року.

    Андрій приєднався до лав Збройних Сил України та боровся з ворогом у складі 71-ї окремої єгерської бригади десантно-штурмових військ.

    Рік тому, у цей день, виконуючи бойове завдання поблизу села Новопрокопівка Запорізької області, він отримав поранення, несумісні з життям, внаслідок ворожого обстрілу.

    Його жертовність і мужність назавжди залишаться прикладом для майбутніх поколіньУ знак пам’яті та шани у селі Нападівка на фасаді приміщення гімназії відкрито меморіальну дошку її випускнику Андрію Баюрку.

    Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях. Світла пам’ять! Вічна слава!

четвер, 21 листопада 2024 р.

Вільні творять свободу

 Вільні творять свободу

        21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.

    Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.

     У відділі обслуговування дітей та організаторів дитячого читання підготовлено патріотичну викладку літератури «Вільні творять свободу». Представлені книги - це невеликий крок до увічнення сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

    Світла пам’ять Героям Небесної Сотні й усім захисникам, які віддали своє життя, відстоюючи незалежність нашої держави у війні з агресором. 

Незламний дух нескореної нації

               Незламний дух нескореної нації

    21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

    У вирі борні, з багатоголосся поглядів і цінностей, Майдан витворив спільний для всіх українців ідеал майбутньої України. Цей ідеал був сформульований двома глибокими словами: Гідність і Свобода. Так звучить наша національна ідея. Те, що втримало нашу оборону в найважчі часи, і що дасть нам силу перемогти – Гідність і Свобода. Наша зброя заряджена нашою гідністю і жагою свободи.

    Події на Майдані об’єднали мільйони людей, які усвідомили, що бути вільним і гідним означає насамперед бути відповідальним: за себе, за своїх близьких, за свою країну.  

    Напередодні Дня Гідності і Свободи для старшокласників Липовецького ліцею №2 була проведена патріотична година на тему: “Незламний дух нескореної нації”, також була представлена тематична виставка. Наша молодь має пам’ятати  про стійкість українців, які відстояли десять років тому та боронять сьогодні свою країну, свої Гідність і Свободу. Інтелектуали та політики демократичних країн визнають, що від результатів війни, яку розв’язала росія проти України, залежить не лише наше майбутнє, а й майбутнє Об'єднаної Європи та усього світу.

 



середа, 20 листопада 2024 р.

Відстояли на Майдані – переможемо у війні

 Відстояли на Майдані – переможемо у війні


Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Гідність та свобода для українців це не просто слова, це - сенс життя протягом усіх віків, це - боротьба за свою землю, за самостійність, за незалежність. Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року - Революція Гідності.

Події, що відбулися з нашим суспільством на зламі 2013 -2014 років і продовжуються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, була «Зима, що нас змінила». І добре, що ці зміни відбуваються як прощання країни зі своїм постколоніальним минулим. Нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність  великої України.

Українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян ,яка  сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у нинішній війні .

        Напередодні Дня Гідності та Свободи у читальній залі відділу обслуговування дорослих користувачів була проведена слайд – бесіда під назвою «Відстояли на Майдані – переможемо у війні».




Закон захищає дитинство

Закон захищає дитинство

20 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день дитини. Цей день покликаний нагадати нам, дорослим, про відповідальність за благополуччя та щастя дітей. В цей день 35 років тому Генеральна Асамблея Організацій Об’єднаних Націй прийняла Конвенцію про права дитини.

З цієї нагоди в бібліотеці проведено правовий калейдоскоп «Закон захищає дитинство». Учасники заходу детально  ознайомилися з історією заснування Всесвітнього дня дитини, обговорили основні статті Конвенції про права дитини, активно давали відповіді на запитання правознавчої вікторини, а також згадали свої обов’язки.

   Повідомлено, що основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які повинні забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

Діти – це найголовніша радість у нашому житті! Їхня щирість і життєлюбність дарує нам радість, тепло та надію!

Бажаємо, щоб кожна дитина в нашій країні була щаслива, захищена й зростала під мирним небом України!

вівторок, 19 листопада 2024 р.

 1000 днів героїчної боротьби…

Сьогодні 1000 днів від початку повномасштабної війни в Україні, яка змінила життя кожного українця.

1000 днів ми боремося за право жити на своїй землі…

1000 днів героїчної оборони, але нерівної боротьби…

1000 днів агресор намагається відібрати майбутнє у нас і наших дітей…

Ця боротьба принесла великі втрати: тисячі Герої віддали життя і здоров’я, тисячі людей залишилися без домівки над головою, тисячі людей більше не зможуть повернутися до батьківської хати і обійняти рідних…

Для старшокласників Липовецького ліцею № 1 було проведено показ фільму автора Максима Хотіленка «Володарі неба. На межі», який здобув максимальний бал та отримав спеціальну відзнаку фестивалю «Cinema for Victory» на якому представили фільми, зняті під час війни. Це документальний проєкт, в якому українські військові льотчики вертольотів розказали про таємні повітряні спецоперації, проведені у перші місяці повномасштабної війни, та подробиці найризикованішої місії до Маріуполя. Також була представлена книжково-ілюстративна виставка під назвою «1000 днів героїчної боротьби».

Дякуємо Збройним силам України та кожному, хто захищає Україну на фронті і в тилу, за незламність духу, мужність та щоденний героїзм. Їхній подвиг назавжди залишиться в нашій пам’яті!  Дякуємо добровольцям, ветеранам та волонтерам! Разом ми переможемо!









понеділок, 18 листопада 2024 р.

    Сьогодні, у день народження Захисника, згадаймо його ім’я в молитві. Богдан Олексійович Юра до останнього подиху боронив нашу землю і свободу.

    Проживав Богдан із родиною в селі Лозувата. Навесні 2022 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Як солдат-гранатометник у складі військової частини А7014він більше року відважно боронив рідну землю.

    1 липня 2023 року, біля населеного пункту Містки Луганської області, Богдан Юра загинув від важкого поранення під час обстрілу реактивними системами залпового вогню.

    Його життя, наповнене планами й мріями, обірвала жорстока війна. Проте пам’ять про Захисника назавжди залишиться у наших серцях. Ми ніколи не забудемо тих, хто віддав своє життя заради мирного неба, родини та Батьківщини.

    Вічна пам'ять і слава Герою України!

субота, 16 листопада 2024 р.

Читання для реготання

 Читання для реготання

    18 листопада 1949 року народився Джеремі Стронг – відомий англійський письменник, який з  теплом та любов’ю написав багато книг для дітей. На сьогодні бібліографія  письменника налічує 90 книг. Серед них «Ракета на чотирьох лапах», «Мій тато і зелений алігатор», «Гармидер у школі», «Знамениті сіднички мого братика», «Кімнатні пірати», «Знайомтесь: Фараон!», «Вікінг у моєму ліжку» та багато інших творів. В Україні велика кількість юних книжкових гурманів є шанувальниками творчості Джеремі Стронга.

    Любі друзі, ми підготували для вас літературну відео-сторінку присвячену літературній творчості письменника «Читання для реготання». Хочете потрапити у світ кумедних пригод? Приходьте до нашої бібліотеки, неймовірно цікаві та дотепні історії Джеремі Стронга чекають на вас.

    16 листопада минає два роки з дня загибелі Героя-земляка Олега Віталійовича Харченка, який віддав своє життя за свободу та незалежність рідної землі.

    У 2017-2019 роках Олег проходив строкову військову службу. У 2019 році його мобілізували для захисту України на сході. Після повернення працював будівельником у Києві, та коли в країну прийшла широкомасштабна війна, він знову став на захист Батьківщини. Як солдат-сапер у складі військової частини 2013, Олег Харченко виконував надзвичайно небезпечні завдання, захищаючи наш спокій.

    16 листопада 2022 року, під час виконання бойового завдання на Запоріжжі, Захисник героїчно загинув, боронячи Україну.

    Його подвиг і самопожертва назавжди залишаться в пам'яті земляків, а він сам – прикладом мужності та відваги для кожного з нас.

    Світла пам’ять та вічна слава мужньому Захиснику України!