пʼятниця, 8 червня 2018 р.


Світовий океан –
колиска життя на планеті


Всесвітній день океанів (англ. World Oceans Day) — всесвітній день боротьби за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах.
5 грудня 2008 року в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів, який відзначають, починаючи з 2009 року.
Океани займають три чверті поверхні Землі, містять 97 відсотків водних запасів і займають за об’ємом 99 відсотків усієї площі планети. Океани є основним джерелом кисню і поглинають близько 30 відсотків виробленого людьми вуглекислого газу, сприяючи нейтралізації наслідків глобального потепління.
Пластикове забруднення завдає непоправної шкоди морським екосистемам. 80% пластикових відходів потрапили в океани з суші. Щорічно в океанах виявляється 8 мільйонів тонн пластику. Від пластикового забруднення гинуть 1 мільйон морських птахів і 100 тисяч ссавців в рік. Риба, яка потрапляє на наш стіл, їсть пластик. Економічні збитки від пластикового забруднення становлять 8 мільярдів доларів на рік.
Сьогодні до Всесвітнього дня океанів у відділі обслуговування Липовецької ЦРБ було проведено екологічну бесіду для юнацтва під назвою «Світовий океан – колиска життя на планеті», головна мета якої - актуалізація проблем сучасного океану: забруднення, знищення його флори і фауни.






Немає коментарів:

Дописати коментар