четвер, 1 листопада 2018 р.

Європейський Союз : 
шляхи співпраці з Україною


Європейський Союз – напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і яке наближається до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки.
Європейський Союз утворився на основі підписаного 7 лютого 1992 року Маастрихтського договору, який набув чинності 1 листопада 1993 року. Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951 року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз – це унікальне утворення, націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять Єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.
Європейський Союз – це унікальне економічне і політичне об’єднання 28 європейських країн, які сформували «загальний ринок», котрий насамперед забезпечує вільне пересування товарів і людей. У межах Європейського Союзу діє єдина валюта – євро, яку станом на 2018 рік використовують 19 країн-учасниць, і функціонує власний парламент, уповноважений ухвалювати рішення в широкому діапазоні сфер: від питань, пов’язаних із захистом навколишнього середовища, до встановлення тарифів на мобільний зв’язок.
Сьогодні у Інтернет-центрі Липовецької ЦРБ до Дня  утворення Європейського Союзу відбулася слайд – бесіда під назвою «Європейський союз: шляхи співпраці з Україною» , для користувачів бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар